Kamínkový koberec

Je vhodný pro plochy pochůzí v interiéru a exteriéru (chodníky, okolí bazénů, balkony) i pro plochy pojízdné (příjezdové cesty, vjezdy do garáží, stání pro auta). U nás nejdete vzorník různých barev a kombinací, ale taky můžete zapojit i svoji fantazii.

Objednané zboží chystáme do 3 pracovních dnů.

 

 

NÁVOD NA POKLÁDKU KAMÍNKOVÉHO KOBERCE

 

POTŘEBNÝ MATERIÁL: Zednická lžíce, nerezové hladítko, ředidlo S6006, hadr, nádoba na míchání + nádoba na kamínky, vrtačka s regulací otáček, míchadlo, digitální váha a rukavice. 

PŘÍPRAVA PODKLADU: Před pokládkou musí být povrch čistý. Stačí zametený, ale lepší je ho vyvapkovat a nechat vyschnout. Je-li povrch na podkladu poškozený (drolí se, koroze,...) popřípadě znečištěný naftou, olejem a podobně musí se provádět přebroušení, ostříkání tlakovou vodou nebo jiný ověřený nebo vhodný způsob úpravy podkladu. Při drolení musí být povrch opraven. Praskliny, hýbající se povrch (zámková dlažba,…) se musí nejprve zpevnit perlinkou a penetrovat. 

 ZÁSADY: Doporučená teplota podkladu při zpracování je minimálně +12°C, max +25°C. Během aplikace a vytvrzování nesmí přijít do kontaktu s vodou (minimálně 8 hodin od položení). Skladování v suchých prostorech při stálé teplotě minimálně +12°C. Schnutí při +20°C. Ideální je pokládat hned z rána, aby koberec měl během dne čas schnout.

UPOZORNĚNÍ: Obě složky jsou chemie, takže se musí dodržovat zásady při aplikaci koberce (nejíst, nepít, nekouřit, používat ochranné rukavice, pevnou obuv, dlouhé kalhoty,...).

Obě složky přesně vážit na gramy a míchat pomalu míchadlem na vrtačce 2 minuty.

Nikdy nepřerušovat míchání a pokračovat po chvíli, jinak chemie shoří.
Pokud nebudou dobře naváženy obě složky, nemusí koberec vytvrdnou nebo se začne drolit.
Při kontaktu s chemií na těle ihned umyt vlažnou vodou s mýdlem.
Namíchané složky po 20 minutách tvrdnou při teplotě +20°C, ale pochozí jsou až za 24 hodin. Po týdnu se může položit i zátěž (stůl, stoličky,….).
Povrch na pokládku musí být pevný a čistý.
Doporučujeme penetrovat.
Doporučujeme pokládat koberec po 1m2, jak je nachystaný. Kvůli době schnutí.
Navazujte vždy 1m2 ke druhému, protože když si uděláte přestávku, tak první metr začne schnout a druhý by se Vám už špatně napojoval a šlo by to poznat.
Kamínkový koberec se po dvou letech znovu přetírá pryskyřicí, aby se obnovil vzhled a zpevnil se.

Reklamaci uznáváme jen v případě, že pokládku prováděl náš vyškolený zaměstnanec!!!

 

PENETRACE: V plastové nádobě smícháme přesně naváženou pryskyřici s tvrdidlem a dobře promícháme míchadlem připevněným k vrtačce (pomalé otáčky 300 otáček/minuta). Doba míchání je 2 minuty. Smíchanou pryskyřici vylijeme na předem připravený povrch. Válečkem rozválíme a zasypeme křemičitým pískem. Popřípadě můžeme i štětcem na místech, kde se nedostaneme válečkem. Necháme zaschnout do druhého dne a povrch zameteme. Kdyby se stalo, že někde nebude nanesená penetrace, tak štětcem natřeme místo a znovu zasypeme pískem. Pokládáme kamínkový koberec.

Váleček i štětec vyhodíme!!!

 Z 1kg chemie se na penetruje 3m2.

MÍCHÁNÍ MATERIÁLU: Do plastové nádoby si vysypeme kamínky, které promícháme (pokud jsou dvě frakce kameniva nebo více barev). Ve druhé plastové nádobě smícháme přesně naváženou pryskyřici s tvrdidlem a dobře promícháme míchadlem připevněným k vrtačce (pomalé otáčky 300 otáček/minuta). Doba míchání jsou 2minuty. Přilijeme ke kamínkům namíchanou chemii (pryskyřice + tvrdidlo). A zase důkladně promícháme až boudo všechny kamínky obaleny chemii. Nikdy nic nemícháme 2x. Může nám to shořet!!!

APLIKACE: Takto připravenou směs rovnoměrně rozprostřeme na plochu ve vrstvě cca 10-12mm (dle frakce kameniva nebo lišty). Nikdy zbytky kamínků, které zůstanou v nádobě nevyškrabujeme a nesnažíme se je použit. Tyto zbytky vyhazujeme. Povrch tzv. utahujeme nerezovým hladítkem za pomoci přiměřeného tlaku. Hladinu udržujeme za pomocí hladítka a zahlazujeme do roviny. Povrch stále kontrolujeme vizuálně. Jestli není povrch křivý nebo někde nevyčnívají kamínky. Hladítko průběžně otíráme hadrem namočeným v ředidle. Na pokládku máme cca 20 minut. Po 20 minutách začíná chemie tvrdnout. Po 24hodinách je kamínkový koberec pochozí. Po týdnu se může položit i zátěž (stůl, stoličky,….). Doba schnutí se odvíjí od teploty vzduchu i povrchu. Na položený koberec nesmí 8 hodin zapršet!

Po skončení práce vše důkladně očistíme hadrem namočeným v ředidle. Plastové nádoby vyhodíme nebo necháme vytvrdnout a potom to oloupeme. Válečky nebo štětce se nesnažíme umyt. Rovnou je vyhodíme. I kbelíky ve kterých byla prodána chemie.

 

SVISLÁ PLOCHA: Tato chemie není určená na svislou plochu, takže by kamínky padaly.

Pokud chceme udělat svislou plochu, tak musíme ji zašalovat. Desky, které jsme si připravili na šalování obalíme stretch fólií. Přivrtáme ke svislé ploše. Necháme mezeru 1,5cm. Postup míchání je stejný, jak u koberce. Namíchanou směs pomocí lžíce nasypeme po malých vrstvách mezi desku a povrch. Paličkou kamínky pořádně upěchujeme, aby tam nevznikly mezery a tak postupujeme, až zaplníme celý prostor mezi deskou a svislým povrchem. Necháme vytvrdnout a po 24 hodinách desky odděláme. Po oddělání desek na svislé ploše bude vidět chemie, tu opatrně odstraníme.První nanášíme svislou plochu a poté vodorovnou.

Na svislé plochy doporučujeme dávat raději mozaikovou omítku (marmolit).Existuje i chemie na svislé plochy, ale to by musel nanášet kvalifikovaný a pověřený člověk přímo od výrobce chemie.Po skončení práce vše důkladně očistíme hadrem namočeným v ředidle. Plastové nádoby vyhodíme nebo necháme vytvrdnout a potom to oloupeme. Kbelíky ve kterých byla prodána chemie vyhodíme.

 

Kategorie: