Impregnance dřeva + lepidlo

Dřevosan- Zaručuje dlouhodobou a spolehlivou ochranu dřeva před napadením dřevokaznými houbami, plísněmi a dřevokazým hmyzem.

 

Lepidlo Duvilax LS na dřevo je lepidlo vyrobené na bázi disperze homopolymeru vinilacetátu ve vodě. Nevykazuje žádné rizika z hlediska zdraví a použití.

Vlastnosti

  • Na bázi vinylacetátového homopolymeru s charakteristickou vůní;
  • Netoxický, nehořlavý, nevýbušný, hygienicky a zdravotně nezávadný a biologicky odbouratelný;
  • Po vytvrzení transparentní;
  • Splňuje podmínky pro klimatické namáhání dle normy ČSN EN 204 pro třídu D2;
  • Vyznačuje se vysokou počáteční lepivostí a výrazně krátkou dobou pro dosažení konečné pevnosti;
  • Film lepidla po zaschnutí je relativně tvrdý, křehký a nelepivý;

Použití

Duvilax® Expres LS je vhodný pro lepení montážních a plošných spojů (kolíkování, spárovka, laťovka) při výrobě nábytku, na lepení masivního dřeva (čepové spoje, jednoduchý ozub, cink, na pokos, na tupo, na pero-drážku aj.). Používá se především pro lepení materiálů určených pro interiéry. Dále lepí papír, kartón a textil. Lepidlo je vhodné pro lepení dětských hraček a předmětů určených pro styk s potravinami. Lepidlo se nanáší v původní konzistenci a nedoporučuje se jeho ředění vodou ani jiné úpravy.

 

Duvilax BD-20 příměs do stavebních směsí je měkčená disperze polyvinylacetátu, která se používá ve stavebnictví jako plastifikační a provzdušňovací přísada do malt, omítek, cementových potěrů a jiných stavebních směsí v množství do 5% na hmotnost cementu, resp. vápna. Zlepšuje zpracovatelnost směsi, zvyšuje přilnavost, pružnost.

 

 

Kategorie: